Ze světa:
Pokud jste další, koho neuvěřitelně vytáčí nová úvodní stránka blog.cz, můžete se zkust zapsat do protestu nebo zúčastnit stávky. Všechno potřebné najdete na protestujeme.blog.cz

Žiješ žije jeden rok

8. listopadu 2012 v 20:00 | Hifi |  Informace.
Já vím, že většina z vás to ví. Přesto si neodpustím onen nezáživný a kýčovitý článek plný donekonečna opakujících díků a informace, že, ano, tento blog právě dnes, osmého listopadu, slaví své první narozeniny.
Aby se vám to lépe ignorovalo, hodím je pod perex :)Vůbec se mi to nezdá, na druhou stranu mi to zase přijde strašně dlouho, co už tady jsem. Pokusím se odpustit si nějaké sentimentální, přecitlivělé fráze, protože vám musí být jasné, že kdybych svůj blog tolik nemilovala a nebyla na blogování naprosto závislá (i když se to tak někdy možná nezdá), neměla bych ho.
Ale já ho mám. Vím, že nejsem kdovíjak aktivní ani kvalitní, nepíšu na blog úplně všechno, co se mi stane, a přesto úplně všechno, co dělám, s blogem a blogováním souvisí. Protože jsem se dostala do takové fáze, že při jakékoliv činnosti v duchu sestavuju článkovou dokumentaci. I když fotím nebo kreslím, už vymýšlím předkec, který napíšu. Někdy mám záchvaty, kdy bych sem nacpala úplně všechno, někdy si zase říkám, že každý, kdo sem přijde, musí facepalmovat pravděpodobně neustále a mám chuť svoje příspěvky sem omezit pouze na povídky, básničky, art-kresby a art-fotky bez jakýchkoli předkeců a vůbec zbytečných písmenek kolem. (O což se vlastně tak nějak poslední dobou skutečně snažím, ale nakonec to stejně nikdy nedokážu.)
Takže jo, znamená to tady pro mě hodně, a proto vám děkuju.
Upřímně, nevím, jakou návštěvnost mám, protože nefunguje statistika a já žádnou vlastní nemám - čísla nejsou něco, co by mě kdovíjak zajímalo. Záleží mi mnohem víc na vás, které znám, kteří se vracíte, na Maiko, koni, Reni, Babu, Janette, a vy jste ti, kterým děkuju, protože já bych už sama se sebou dávno sekla, kdyby moje věci neměly odezvu.
Děkuju, Keigh.
Ty jsi ta, co mě naučila psát a zvedat se a přemýšlet.
Děkuju, Ai.
Ty jsi ta, díky které nejsem prázdná.

Zdá se, že nostalagii jsem se nakonec nevyhnula.

[Jinak se omlouvám, pokud tohle všechno tak nějak nebude dávat smysl. Vybrala jsem si blbej den. Musím se naučit šílené podrobnosti k cca 20 nerostům (tak nějak nejsem schopná je ani vyjmenovat), do toho píšu tohle a do toho píšu Osmičku, kterou jsem slíbila. Pokud se objeví až zítra, prosím, nebijte mě. Já vám to určitě nějak vynahradím. No, takže to teď u mě vypadá asi takhle: "Sůl - halit - NaCl - krychlová krystalická soustava, hm, Hugo by vlastně do toho obchodu fakt mohl jít, ne? Ai se asi naštve. Musím ještě umýt nádobí. Fluorit - kazivec - CaF - taky krychlová - Broken hearts and turn up letters, girl you just can't dance forever. *pokus o zpěv*"
Což mi připomíná, omlouvám se, že zase odbočuju, můžete přeskočit hranatou závorku, že jsem se dnes na výtvarce bavila s učitelkou (Matys) o své snad budoucí škole a tak - je asi jediná, kdo mě v tom tak nějak podporuje, co se lidí který znám reálně týče. Víte, jinak mi všichni učitelé říkaj, ať zůstanu tam - protože škola potřebuje dost žáků. Ale tahle na to kašle a myslí víc na mě než na můj současnej gympl, takže... asi tak. Říkala jsem jí, že všechny literární soutěže, o kterých teď vím, jsou k ničemu, a ona mi pomáhala vymyslet dobrý zpracování téma jedné a dala mi pár rad (ta ženská má Ianovskou fantazii a úžasnou slovní zásobu, ačkoliv je to angličtinářka a výtvarkářka) a pak řekla, že jestli na tu školu chci, měla bych tam něco poslat, že jde i jen o účast, a nechat si někde něco otisknout - navrhla pár míst, ale nic se mi moc nelíbí. A nějak, no, jsme sklouzly k tomu, že jí mám přinést Osmičku k přečtení, co si o tom myslí. Hahah. Nevím, jak mě to napadlo, vůbec jí říkat, že to mám rozepsané. Vím, že Osmička není úplně k zahození (promluvila egoistka), ale stejně se bojím se s ní nějak prezentovat. Co když přeci jenom je k zahození? Co si o ní bude myslet průměrný dospělák, patrně háklivý na vulgarismy? Nezvyklý číst věci téměř bez děje, věnující se spíše psychologické stránce věci? Zajímá mě to. Bojím se.]

Tak, kdo poslechnul a přeskočil závorku? ^^

Chtěla jsem prostě jen říct, že vám moc děkuju. Ne jenom, že se vám to, co dělám, líbí, už jenom za to, že to čtete/sledujete, že se vracíte. Nejvíc za to, když komentujete - nic mi neudělá větší radost, i kdyby měl komentář obsahovat jen to pitomé "Pěkné." nebo "Hnus."

Nakonec mi ještě dovolte zmínit pár skutečností:
1) Blog se přestěhoval ze staré adresy a vnikl z důvodu mého znechucení obsahem i adresou svého předchůdce.
2) K přejmenování z Kasumi na Hifi došlo 16. července 2012
3) Poslední dva desingy má na svědomí Keigh (Miluju je. Miluju Iana. Miluju Keigh.)
4) První kapitola Osmičky, tehdy ještě Edge byla napsaná i zveřejněná 3. prosince 2011. Prolog Osmičky jako takové byl pak sepsán kdesi o prázdninách 2012 a zveřejněn 27. srpna.
5) Asi největším úspěchem za celý ten rok bylo ujasnění si, co chci.

Naprosto nevím, co bude za další rok. Jsou dvě možnosti. Jashinužel, ani jedna z nich nevypadá pro blog moc příznivě. Přesto věřím, že tu vždycky bude, když se budu chtít vyzpovídat nebo prezentovat něco z mé tvorby.
A doufám, že vás zase za rok ještě budu bavit.
(A přála bych si, abych už měla za rok dopsanou Osmičku, i když vím, že ji nedopíšu ani za dva.)

Miluju vás.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Reni Reni | Web | 9. listopadu 2012 v 20:49 | Reagovat

No né, někdo mě zmínil, to mne těší :D Tak...všechno nejlepší...blogu? :D

2 Hifi Hifi | Web | 10. listopadu 2012 v 13:45 | Reagovat

[1]: Tak samozřejmě :D Ehm, zní to trochu blbě, co? ^^' Ale tak... blog děkuje nazpět :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama