Ze světa:
Pokud jste další, koho neuvěřitelně vytáčí nová úvodní stránka blog.cz, můžete se zkust zapsat do protestu nebo zúčastnit stávky. Všechno potřebné najdete na protestujeme.blog.cz

Červen 2012

Jsou to dva měsíce. Ne, počkat, je to šest.

30. června 2012 v 20:54 | Kasumi |  Drabble


Vypadalo to docela jednoduše.


Ráno jsem, ráda za nastavení budíku až na půl sedmou, vypadla - ano, doslova - z postele a... pokusila se začít žít. Hm. Nebylo to tak těžké, stačilo do sebe dostat denní dávku kofeinu v zeleném čaji (a prášky, bez kterých bych padla po pár hodinách, of course).


Drabbleball?

22. června 2012 v 18:36 | Kasumi |  Informace.
Takže. Chtěla jsem spustit něco jako... projekt na blogu. Nápad byl úplně geniální a myslím, že to ještě nikde nikdy na blog.cz ani nikde jinde nebylo. Ale nastal problém.
Nejsou lidi.
Protože když to vezmu tak kolem a kolem... vím tak o třech, čtyřech, maximálně pěti lidech navštěvujících můj blog, kteří by se zůčastnili, nebo si to o nich aspoň myslím. Jenomže ať jsem se to pokoušela upravit, jak jsem chtěla, prostě to v malém počtu lidí nepůjde, to nebude ono. Nebo takhle - ano, šlo by to, ale nebyla by to žádná zábava, kdyby se nám tu pořád střídaly ty stejné styly psaní.
Takže. O co by šlo?
Někoho to už možná napadlo po přečtení nadpisu. Prostě... slovní fotbal v trochu extrémní formě. Místo jednoho slova napíšete celé drabble, které bude začínat slovem, kterým končilo drabble před vámi. Já osobně jsem pro drabble na sto slov, protože to je prostě klasika, ale to by se ještě dopilovalo. Většina drabble má taky zadaná ještě nějaká slova, která musí použít, ty by nejspíš také zadávali autoři před vámi.
Takže teď potřebuju vědět váš názor. Co si o tom myslíte, je to dobrý nápad? Zúčasnili by jste se? Jste ochotní zatáhnout do toho co nejvíce lidí, aby to vůbec šlo? Protože pokud bych to měla začít s tím, že tu bude drabble pět a konec, tak to s tím ani nemusím začínat. Jenom se mi ten nápad strašně líbil.
Název je jen takový provizorní.

Sakra, nějak mě nenapadá nadpis.

22. června 2012 v 18:35 | Kasumi |  From me to me
Trháš mi srdce jenom proto, abys ho potom mohl ještě spálit. Nejspíš tě to baví.
Jo, docela si začínám uvědomovat...
Moje krev tě láká víc než já.
Mnohem, mnohem,
mnohem...

Stop.
Nemám nekonečno krve, víš?
Fajn, takže se přesuneme k normálnímu článku, protože já se tu nechci zase vylévat. Já už nemůžu. Nemám na to. Bolí to víc, než to držet v sobě. Hold - ty víš. Bolí, co?
Sakra, takhle v tom výkecu pokračuju.
...nevermind.

Tak jsme dneska odevzdávali učebnice. A hádejte, co jsem našla ve skříňce (kde od září ležela většina většina těch knížek, páč je nenosím na hodiny, kdy sedím s Janette, což jsou skoro všechny) mezi pracovním sešitem na bižuli (vyplněným tak z desetiny a to ještě Adélou, když jsem s ní seděla, nebo Janette, když jsem ho párkrát přinesla) a druhým sešitem matiky (tenhle školní rok jsem si jich průběžně založila asi patnáct, přežili tři, dva z nich díky tomu, že jeden ležel celou dobu ve skříňce, druhý doma)? Hn, to nikdy neuhodnete.
...čokoládu od M.
Byl na ní přilepený zelený papírek ve tvaru autíčka s jakýmsi vzkazem, díky kterýmu mi došlo, že mi to tam jaksi propašovala po přehrávkách. Omlouvala se mi tam a a varovala mě, ať si nemyslím, že si myslí, že jí to jen tak projde.
Smála jsem se neuvěřitelně. Ale tak co. Přece jí ji nevrazím zpátky, takhle po dvou měsících.
Stejně je prošlá.
Byla prošlá, už když mi ji dala.
Jen přemýšlím, jak se dostala do mojí skříňky. Jasný, není problém zajít do kanclu a vzít tam můj náhradní klíč s tím, že si bere svůj, ale ona není z lidí, co by tohodle byli schopní, to je spíš můj styl, než její.

Jsme dneska hráli softball - něco jako zjednodušenej baseball, kdo neví. Když jsem to slyšela poprvé, loučila jsem se se svým tělem. Ale víte co? Je to strašně skvělá hra. I když jsem se dostala jen jednou na druhou a pak na třetí metu. Nevadí. Bylo šedý nebe, zataženo, mokro, po ránu. Parodie na Twilight.
A nakonec to nejdůležitější:
KEIGH MI ZASE VĚNOVALA KAPITOLU PODSTATY! A PREJ JSEM JÍ MOC POMOHLA! JÁ! JÁ! WHUÁÁÁÁÁÁÁ!

Rozmluva s nočním vzduchem

17. června 2012 v 1:16 | Kasumi |  Básničkaření
Je jedna ráno a mě hlavou proplouvají laciný verše v právě dostupných slovech, a těch je málo.
Jestli někdy budete mít v noci k dispozici prázdnej pokoj, prostě zhasněte všechny světla, otevřete okno a sedněte si do něj. Není nic lepšího. Už mi to chybělo.
Takže jo, tohle vzniklo asi před dvěma minutama.

"Čao."
Když takhle sedím, dost nehnutě
v otevřeném okně, ptám se tě,
kde bereš všechny své perutě?
Někde hnusně houká auto a i to mě láká,
víš, připadám si trochu jak... straka,
chápej, když se takhle smráká...
všechno se ti hýbe a přece leží,
obsáhnout to do slov nejde, když, tak stěží
a já se tu ve tmě krčím, a ve lži,
a utápím se dál,
a malý oheň plál,
když šat z vůně vlál,
a já kradu
oheň v ledu
z tvého středu.
Fascinuješ mě každou svou emocí,
jak ladně bojuješ s nemocí,
jak cit se ti do tváří navrací,
jak žiješ
a piješ
mou lež.
Jak dýcháš,
když potkáš,
dech náš.

Jak ve snu
sníš.

Sluchátka, sluchátka, sluchátka.

15. června 2012 v 23:51 | Kasumi |  From me to me
Ztratila jsem sluchátka. Asi. Možná jsou v tašce. Je to docela možné. Ale taška je daleko. Hm.
Béééé, potřebuju svoje sluchátka! Jak mám jinak žít? ÁÁÁ!
(Jó, a mám v háji pravačku, takže píšu levou, heč! Protože jsem a těláku držel frisbee a Cendy mi ho vytrhla z ruky a strhla mi kousek kůže a asi povytáhla nehet, nebo co, protože mi zpoza toho druhého nehtu teče krev. Takže to mám celé oteklé a oblepené a bolí to a nedá se s tím hýbat a ta desinfekce od Bendový ještě pořád trochu štípe, hah. Ale! Protože jsem poslední dvě hodiny o výtvarce nemohla nic dělat, pustila mě Matys domů. A nepsali jsme z chemie, píšeme v pondělí. Paráda, ne?)
Ale sakra, potřebuju k životu ty sluchátka.
Hm, očekávala bych, že budu mít totální depku, protože Math, hlavní postava Podstaty od Keigh, té povídky, o které pořád mluvím, je hnusnej homofobní debil, ale sakra, já ho mám prostě ráda! Né, mě je ho líto, že je takovej blb! Měla bych litovat sama sebe, fakt, dělá se mi ze mě špatně. Ale ne,ůžu tu postavu najednou nemít ráda. Miluju ji 123 dílů, sakra.
No, a víte, co dělám místo tý depky?
Počkejte si-
...
...
...
ZAČALA JSEM PSÁT EDGE!!!
ÚPLNĚ!
JAKOŽE - FAKT!
Ale potřebuju ty sluchátka, do háje...

Edit 16. 6. v 0:15 :

donutka so mnou
...
a mačka s vami

Potřebuju výkec. Hellyeah!

13. června 2012 v 20:01 | Kasumi |  From me to me
Bwuwah.
Upozornění: Tento článek jsem začala psát v pondělí 11. června a je to asi ten nejdelší článek, jaký kdy Kasumi napsala, neboť je v něm bez tohoto upozornění rekordních 2555 slov ve 14051 znacích, yeah! Mimochodem, ve Wordu tento článek zabírá 4 a 1/3 stránky, hmpf. Vyskytuje se tu odhadem tak 50 sprostých slov, ale myslím, že to v těch 2555-ti celkem slušně zanikne.


Velice krátký oznam

8. června 2012 v 7:15 | Kasumi |  Informace.
Ale fakt musím krátce, sakra, nestíhám.
No, protože jsem se včera ulila ze školy (ani jsem nemusela naše přemlouvat, to oni sami! FAKT!), tak jsem nepsala čtvrtletku z matiky (když nad tím tak přemýšlím... tak i to blbé vyšetření štítné žlázy je lepší než čtvrtletka z matiky, brrr) - A UŽ SE VYKECÁVÁM!
Mám nové, úžasné, mint green jeansy.
Muhaha. To ale není to, co vám potřebuju říct xD
Já jen, že tak... do středy mě tu nečekejte, ano? Protože tím pádem píšu v pondělí 3, slovy tři čtvrtletky, prostě v jeden den, chápete? Má se psát jedna, hnah. A ještě ke všemu tu matiku odpoledne. Hnus.
Takže jsem se rozhodla, že se poprvé za celý můj čtrnáctiletý život - budu učit!
Aspoň se pokusím, no.
Plus v úterý dělám postupovky z klavíru a nic moc neumím. Dvě skladby mi jakž takž jdou, ta třetí nic moc, ale půjde to, nicméně na stupnicích kazím snad všechno, co se kazit dá. Blbé g moll, nesnáším mollové stupnice! G dur je v pohodě.
- A už se zase vykecávám, takže letím.
Čao! ^^

Edit 14:15: Tak jsem se dozvěděla, že jednu z těch čtvrtletek píšeme až další hodinu, což je ve čtvrtek. To je docela škoda, protože jsem doufala, že se mi podaří přemluvit matikářku, ať mi dá tu písemku v úterý, což se mi takhle asi nepodaří xO :DD Nevermid. I tak se budu (pokoušet se) učit a asi vám sem s ničím nepřijdu.
Jo, a moc vám děkuju za hvězdičkování :)

Petrificus Totalus?

6. června 2012 v 18:56 | Kasumi |  Accora H. F. Monrovia
Tak. Zakládám novou rubriku, nebť jsme egoista (novinka, co?) a miluji svoji RPG postavu, o které se postupem času dozvíte víc, slibuju. Nyní její úkol na Opčmko ^^ (obrana proti černé magii)
RPG: Harry Potter
Známka samozřejmě 1, kdyby se někdo ptal.

Doba psaní: Zhruba čtvrt hodiny přímého psaní (jenom :"D)

Zadání: Dnešní domácí práce se týká nějakého zajímavého příběhu, ve kterém se objeví právě probrané kouzlo Petrificus Totalus. Ovšem pozor, tak jednoduché to rozhodně zase mít nebudete.
Ve vypracování byste se jako hlavní postavy měli objevit nejen Vy, ale i nějaký Váš spolužák, kamarádka a někdo z profesorského sboru. Samozřejmě nezapomeňte uvést řádný důvod, proč jste se rozhodli použít naučenou formulku.
Mlíkodrabble

4. června 2012 v 19:32 | Kasumi |  Drabble
Ehm. Na hočku (hocz.org) jsou mimo jiné i soutěže. Lucia Lex Lui, jedna z pořadatelů, odstartovala řadu soutěží Drabble. Díky nim jsem se vůbec do psaní drabble pustila. Toto bylo první, já jen potřebovala vědět, kolik těch sto slov zhruba je. Takže jsem prostě napsala naprosto nesmyslný, nic neříkající text a celá Otaku Banda umírala smíchy, ehm. To jen na ospravedlnení :D No, nemohli jsme z toho natolik, že se Maiko rozhodla, že to tam pod svým jménem pošle :D
Je to s náma doteď :D Dnes to nějak vytáhla konii, tak jsem to našla v zadáních a... přináším ho i vám. Bacha.

Varování: Nevhodné od nula do nekonečno let. Hrozí protržení bránice a zničení věcí v okruhu deseti kilometrů daleko, pokud máte náš humor.
Zadání: Klasické drabble o 100 slovech, použití věty 'Nic už mě nemohlo zastavit.'
...raději pod perex

1. kapitola

1. června 2012 v 22:47 | Kasumi
Ehm. Mám trošičku problém. Tahle kapitola je tu pro vás ke Dni Dětí, děcka, protože jsem tak strašně hodná a mám vás ráda. Ale, no... jaksi je půl jedenácté. No, ale nevadí. Tak tedy, tato kapitola je věnována
všem těm, co jsou ještě dětmi a jsou na to pyšní,
(A obzvláště pak Janette. Já vím, že na to máš.)
doufám, že jste si užila první červnový den :3 Počasí sice nic moc, ale tak, třeba já se od dvanácti do šesti večer jen válela v posteli a ujídala ze zásob jahod, hihi ^^'
Jinak, už pracuju na názvu povídky, nebojte. Mám pár návrhů, jen to ještě musím zformulovat tak, aby to jako název dobře znělo.
Příjemné počteníčko ~^.^~