Ze světa:
Pokud jste další, koho neuvěřitelně vytáčí nová úvodní stránka blog.cz, můžete se zkust zapsat do protestu nebo zúčastnit stávky. Všechno potřebné najdete na protestujeme.blog.cz

Edge. No no no NO! [Jedna]

3. prosince 2011 v 19:17 | Kasumi

Další z povídek, co byla napsaná v pár minutách, jak mě chytla, a určitě ji nikdy nedopíšu :D Ještě přemýšlím, jestli takhle nechám ten název. Uvidíme...
Warning: velký výskyt sprostých slov.
Přístup: Při dnešních lidech... 10+? :D 12+
Stejně to nikdo nedodržuje, dám to tak, jak by to dalo ministerstvo, nebo něco takovýho ^^
Doporučená písnička:Nezastavuj, nezastavuj, dělej, makej! Běž! Utíkej! Uháněj co můžeš! Nikdy se nezastavuj! Ne! Ne teď! Zdrhej! Pospěš si, pospěš si! Běž běž běž! Nestíháš!

Zahnutí za zatáčku, zpomalení, zvolnění do kroku. Jo, dobrý. Ten blbej autobus tam ještě není.

Chjo. Pomalu jsem tam došel, počkal, až se ta hrouda plechu připlazí a nastoupil. Zapadnul jsem na první volnou sedačku a do uší si vrazil empétrojku.

A když jsem došel ke škole, tak si ji zase sundal. Nenávidím pořád takhle přemisťovat ty kabílky, ale zase téměř nevydržím bez hudby. Fakt ne, nedávám to. Hudba je skoro všechno, co mám. A že toho tím pádem moc není, co? Zamknu skříňku.

"Hej, Hýgý...? KURVA, HUGO! Jo, no, já... asi ti to nedávno řekli, což je od nich dost hnusný, ale chtěla jsem, abych ti to řekla fakt já, takže... no, faktem je, že se mi líbíš - a chápu, že já tobě asi ne - a byla bych ráda, kdybysme mohli zůstat kámošema - a fakt," ozve se za mnou.

"Jo, to bylo docela dobrý," kývnu a otočím se. Martine, rozježená blondýna z dramaťáku, jako vždycky nervózně podupává nohou a čeká, co jí řeknu. "Takhle to můžeme použít. Bylo to fakt dobrý, realistický. Jenom bysme asi měli vynechat to kurva... nebo to můžeš nahradit něčím měkším. Kruci. No, to je asi zas moc. Je to pro naše vrstevníky, ale samej argot to zase bejt nemůže," zamyslím se.

Kývne a prsteníčkem si začne přejíždět od koutku úst dolů. Její obvyklý gesto. "A když jsem tobě řekla Hýgý, jakou přezdívku použijem pro Felixe?"

Zavřu oči a vydechnu. "Felly? No, to je takový holčičí, co?"

"No, ale on je takový... holčičí nátury. I když si neumím představit, že by mu tak Isabella říkala."

"Pravda," kývnu. "Hele, musím do třídy. Uvidíme se... někdy potom," řeknu neurčitě. Chtěl bych mít dnešní odpoledne pro sebe, ale stejně to asi nepůjde. Jsem vytíženej člověk. Ušklíbnu se.

"Jasně. Cos dneska poslouchal?" zeptá se. Odhaduje podle toho moji náladu.

"Closer to the edge."

"Thirty?"

"Yep. Čau."

"Ok, odpoledne se neuvidíme. Čau," řekne a se zkříženejma rukama zamíří ven z prostoru šaten.

Sám pro sebe se trošku usměju. Je v tom vážně dobrá. Ani já si to neuvědomuju, jak to, co poslouchám, souvisí s mojí naladou.

"Zamilovanej?" ozve se posměváčskej, mně až moc známej hlas.

"Do koho?" zvednu obočí, ale ne hlavu.

"No ták, mluvíš s Martine a čumíš jí do xiftu, v tom musí něco bejt. Nebo jen myslíš, že to zabírá, co? Co?" posmívání. Chcípni, chcípni, Anthony!

"Chcípni, Anthony."

"Tak ty mi budeš říkat, abych chcípnul, jo?!" ztvrdnutí hlasu. "Tos posral, vole. Neser mě."

"Oh, a já myslel, že tě chčiju," řeknu ironicky a protočím oči.

"Demente!" křikne agresivně a praští do skříňky vedle mojí hlavy, až ji promáčkne. "Ty zkurvená děvko!" Zazvoní. "Po škole si to rozdáme," slíbí hrozivým hlasem. Přejede mi mráz po zádech, ale není to poznat, nenechám to.

"Nebuď úchylnej," řeknu s ušklebkem a odsunu jeho ruku, která mi brání v průchodu.

"Takhle, vole!" zařve a praští mě pěstí, až spadnu. Pomalu se zvednu, se zavřenejma očima. Chvíli stojím přímo před ním, než je neuspěchaně zase otevřu. Chytím se okraje jeho mikiny a natáhnu se k němu, je vyšší. Vtisknu mu malej polibek na rty.

"Svoje prachy dostaneš vždycky včas. Vážně nemusíš bejt takovej. Nech mě, Tony." řeknu mu tiše přímo do obličeje a nechám ho tam stát, šouravě zase odcházím.

A on mě vážně nechá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keigh Keigh | Web | 4. prosince 2011 v 2:03 | Reagovat

Oh... uhn... owwwww ... éééé.... *jak se dělá zvuk slintání?* Tákže, i vaše generace ukrývá poměrně nadějné pisatelské talenty? *Keigh studuje bohemistiku*, jó, to je dobré vědět. Trochu mi tam vadí takhle velký výskyt natolik vulárních výrazů, ale je pravda, že vy tak mluvíte často a hodně. Ale rozjíždí se to poměrně hezky. Jó, poměrně velice hezky. *mne si ruce*

2 petii-chan petii-chan | 4. prosince 2011 v 12:22 | Reagovat

je...podarilo sa to to...:D hm...ja by som také vžyvote neurobila...

3 Kasumi Kasumi | Web | 4. prosince 2011 v 12:54 | Reagovat

[1]: Eee... prostě jen Slint? :D No, troufám si říct, že jo (a teď nemluvím o sobě) Bohemistika? :D *hrozně jí přijde, že to má bejt bohemystika, jako mystika xD* No, i když to zní divně, mně se taky zrovna nelíbí to takhle psát xD Ale do tý povídky to jinak zasadit nejde. Kdybych to vynechala, nebo i jen zmírnila, zkazila bych celou povídku, protože by to vůbec nebylo realistický... Myslíš? Děkuju, je strašná pocta slyšet to od tebe.

[2]: Děkuju :3 Ale tak, nepodceňuj se! A i kdyby, určitě ti jdou zase jiné věci ^^

4 konii-chan konii-chan | Web | 8. ledna 2012 v 13:58 | Reagovat

***.*** *čučí ako bača do tuzexu* Hif! ***.*** *nevie čo chcela povedať a tak sa radšej prace na ďalší diel* Clooser too the edge, the edge...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama